Do firmy Allstar Group s.r.o. jsem nastoupil na půl úvazku dne 28.8.2002. Tehdy firma sídlila v Chelčického ulici. Od ledna 2004 jsem začal pracovat na plný úvazek. V únoru 2007 se firma přestěhovala do současného sídla blízko metra Palmovka:
Novákových 1954/20a, 180 00 Praha 8
Majitelem firmy je Ing. Tomáš Schel, jeho společníci jsou Ing. Roman Bršlica a Ing. Pavel Duras.

 

Metro Report Manager (MRM) je program pro ovládání hlášení ve stanicích pražského metra. První verzi jsem naprogramoval v TURBO PASCALU 7.0 pod operačním systémem MS DOS® v roce 1993. V roce 1999 jsem program přepsal v Borland Delphi pro operační systém Windows. Tato verze umožňovala navíc opakované přehrávání hlášení. Od roku 2004, kdy projekt přešel pod záštitu firmy Allstar, vznikla verze umožňující síťové propojení počítačů na stanici a jejich spojení s centrálním dispečinkem. Současná verze z roku 2005 umožňuje ovládání světelných panelů AIS a VIP. K programu běžícím ve stanicích přibyl MRM VIP Server, program s centrální databází a řízením všech textů pro světelné panely VIP, a MRM VIP Servis, program pro administrátory, pomocí kterého lze texty zadávat i textová hlášení hromadně spouštět. Současná podoba projektu by nikdy nemohla vzniknout nebýt skvělé spolupráce s mým kolegou Filipem Skalkou, který napsal celou serverovou a hardwarovou část projektu.

Stručný popis programu MRM naleznete zde nebo si jej můžete stáhnout zde (zazipovaný Word Doc). Popis projektu Správa panelů VIP si můžete stáhnout zde (zazipovaný Word Doc).

 

Projekt easyTV vznikl v roce 2004. V roce 2006 vznikla nová firma EasyTV s.r.o., která je dceřinnou firmou naší společnosti Allstar a firmy Intercom System a.s.. Od roku 2005 jsem se stal hlavním vývojářem middlewaru - tj. softwaru, který běží na Set-Top-Boxech (viz obrázek vpravo) koncových klientů a umožňuje jim přepínat TV kanály, zobrazovat program a další.

EasyTV Triple play představuje řešení pro poskytovatele služeb triple play (internet, telefon, televize), které umožňuje na vhodné infrastruktuře nabízet zmíněné služby jejich zákazníkům, tedy koncovým uživatelům. Produkt nabízí i doplňkové služby (například billing) včetně správy infrastruktury.

Produkt se skládá ze šesti modulů. Modul IPTV ověřuje, nastavuje a přiděluje práva pro uživatelské profily na set top boxech. Tvoří nabídku služeb pro uživatele, se kterým komunikuje přes TV obrazovku. Komunikuje s VoD či CA/DRM systémy. V případě modulu VoD jsou integrována dvě řešení – Kasenna a Anevia. Modul CA/DRM zahrnuje řešení pro zabezpečení obsahu Verimatrix a Conax. Modul VoIP nabízí seznam telefonních čísel a jejich využití, historii volání, ceníky či aktivní správu ústředny. Modul Network nastavuje, udržuje a kontroluje vztahy v přístupové síti, jedná se o zdroj dat pro modul Řízení sítě. Ten automaticky nastavuje aktivní prvky v síti dle požadavků od Network a VoIP modulu.

 

Naše firma od podzimu 1997 pořádá kurzy pro výuku tanců. Původně se vyučoval pouze orientální tanec. Výuku zajišťovalo speciální naše oddělení - Centrum Orientálního Tance (COT), jehož první webové stránky napsal kolega Pavel Puta. Já jsem na jeho dílo navázal v lednu 2003, kdy jsem se stal správcem stránek a databáze klientů COT. Vytvořil jsem nové stránky - admin i klient sekce. Díky neuvěřitelnému růstu počtu kurzů a rozšiřování nabídky služeb COT se tyto stránky staly již v létě roku 2004 nevyhovující a v lednu 2005 jsem spustil novou verzi, která funguje do dnes. Od roku 2006 se ke kurzům orientálních tanců postupně přidávaly ostatní druhy tanců, proto v létě 2007 vnikla nová verze stránek: Centrum Tance. V létě 2008 se pak tyto stránky staly hlavními stránkami pro kurzy tance naší společnosti.

Admin sekce stránek Centra Tance umožňuje pohodlně zadávat kurzy tanců, spravovat účty klientů, taneční sály, lektory a recepční a nastavovat vazby mezi jednotlivými částmi systému. Mezi jednu z nejvykoumanějších prvků celého systému patří grafické rozvrhy (obrázek vpravo), které se dynamicky vytváří podle aktuálního rozvrhu kurzů.

 

stránky vyrobil Tomáš Ullrich - žonglér a programátor - listopad 2008